Özel Camlar

Az görenlere yardımcı gözlük camları.

Düşük görüş yardımcı araçları az görenlere, günlük işlerini gerçekleştirme ve yaşamlarını daha verimli kılma olanağı sağlar.

Gözlük camları; güneş ışınlarından, tv, bilgisayar ekranı gibi yapay ışık kaynaklarından meydana gelen zararlı mavi ışıkları emerek yüksek düzeyde koruma sağlar.

Özel gözlük camları çeşitli renkte ve koyulukta olup ,bazı göz hastalıklarda görme keskinliği ve kontrast yaptığında dolayı şiddetle tavsiye edilir.

Bu camlar;

GLARECONTROL

gözlük camları arasında en açık tonda olanıdır. Kapalı alanda, bilgisayarla çalışırken, televizyon izlerken, parlak ışık altında küçük harfli yazı okurken kullanılması önerilmektedir. Yardımcı olduğu rahatsızlıklar:

– Optik Atrofi

– Albinizm

– Psödofaki

CPF 511

Portakal-amber tonundadır. Orta düzey mavi ışık filtresi ile daha uzun dalgadaki ışınların geçmesini sağlayarak konfor sunar.

Yardımcı olduğu rahatsızlıklar:

– Makula Dejenerasyonu

– Gelişmekte olan Katarakt

– Glokom

– Afaki

– Psödofaki

– Optik Atrofi

CPF 527
CPF 511 den biraz daha koyu olan CPF 527, katarakt veya macular problemi olanlar içindir. CPF 511 ile eşit düzeyde çözüm sunmaktadır. Bu iki gözlük camı arasındaki seçim kullanıcının zevkine bırakılmıştır.
Yardımcı olduğu rahatsızlıklar:
– Diyabetik Retinopatisi
– Fotofobi
– Retinitis Pigmentosa
CPF 550
Bu serideki en koyu renkli camdır. 21% geçirgenlik durumunda net görüş sağlarken güneşli bir ortama çıkıldığında 5% oranında koyulaşarak koruma sağlar. Retinitis pigmeası veya ileri düzey ışık hassasiyeti olanlar için önerilir.
Yardımcı olduğu rahatsızlıklar:
– Retinitis Pigmentosa
– Albinizm
CPF GlareCutter
CPF teknolojisinin en son başarısı olan GlareCutter, etkili mavi ışık filtrelemesi ile geliştirilmiş renk değişiminin uyumuyla üretilmiştir. Dış mekanda ve güneş ışınlarının yoğun olduğu zamanlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Renk tonu ve dizaynı sayesinde güneş gözlüğü görüntüsü de vermektedir.
CPF 527X
Göz hassasiyeti normal olan veya göz hassasiyeti yeni başlamış insanlarda kullanılması önerilir. Kullanılan gözlük camının kalınlığı ve şekli ne olursa olsun sürekli ve mavi ışık filtreleme kapasitesini garanti eder.
CPF 527 deki bütün özelliklerini korumasıyla birlikte mavi filtreleme teknolojisinin kullanılmaya başlamasıyla renklerin daha net ve doğal gözükmesi sağlanmış ayrıca dizayn olarak ta daha çekici bir yapı oluşturulmuştur.